Senioři – Univerzita třetího věku (U3V)

Univerzita třetího věku (U3V) je zvláštní formou celoživotního vzdělávání, kterou Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) uskutečňuje jako člen Asociace univerzit třetího věku ve shodě s Chartou práv a svobod a v souladu se svým statutem již od akademického roku 1994/1995.

Cílem kurzů Univerzity třetího věku je poskytnout seniorům možnost, aby se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni mohli systematicky seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, informatiky, historie, politiky, kultury, sportu, přírodních věd apod. Pořádání U3V je současně projevem péče o neustálý duchovní rozvoj občanů poproduktivního věku, kterým se takto nejen rozšiřují jejich znalosti, ale především se tím stimuluje jejich zájem o současné dění, praktické využívání získaných vědomostí a o stálý aktivní přístup k životu.

Účastníci U3V nejsou studenty ve smyslu zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách.

Naše kurzy a workshopy jsou zaměřeny na různé oblasti, od počítačových dovedností a práce s tablety a fotografií, přes kreativní tvorbu, jazyky, psychologii až po sportovní aktivity a naučné procházky. Každý si u nás najde něco, co ho bude bavit a naplňovat.

Připojte se k nám a objevte radost z učení v přátelském a podporujícím prostředí. Setkáte se s novými lidmi, navážete nová přátelství a budete mít možnost sdílet své zážitky a zkušenosti. Naše vzdělávací akce vám pomohou zůstat aktivními, angažovanými a plně využít svůj potenciál i v pozdním věku.

Věříme, že nikdy není pozdě na učení a že každý den přináší nové příležitosti plné poznání a zábavy.

Přidejte se k nám. face happy icon